Kosiarki, kosy, wertykulator

   ⚡ MOCNA KOSIARKA ELEKTRYCZNA DO TRAWY MasterBlade 2100W TURBO 30L ⚡

  POLSKA MARKA | MODEL 2022 | NAJWYŻSZA MOC | REGULACJA POZIOMU KOSZENIA | NISKI POBÓR PRĄDU | DUŻY KOSZ | SKŁADANA RĄCZKA

  Postaw na doświadczenie i profesjonalizm!
  Dzięki zastosowaniu wysokiej klasy komponentów o obniżonej wadze kosiarka jest bardzo lekka. Waży tylko 7 kg!. Model takich gabarytów jest bardzo łatwy w transporcie, przechowywaniu czy też użytkowaniu przez każdą kobietę. Dla zwiększenia wygody koszenia konstruktor zaopatrzył ten model w bardzo łatwy rozruch.

   

  Pojemność30L
  Moc2100W
  Kupiło: 98 osób
  Szczegóły
  329,00 

   TRWAŁOŚĆ, NIEZAWODNOŚĆ, FUNKCJONALNOŚĆ - TWÓJ TRAWNIK ZASŁUGUJE NA TO CO NAJLEPSZE!

   Prosta w obsłudze i łatwa w konserwacji, jest idealnym rozwiązaniem do podkaszania skrajów trawników, prac porządkowych i usuwania twardych chwastów w trudnym terenie i wszędzie tam, gdzie kosiarki spalinowe osiągają kres swoich możliwości (przy murach i budynkach, usuwaniu zbędnych chaszczy i zarośli)


   Moc5,2 KM
   Średnica42 cm
   W magazynie
   Kupiło: 33 osób
   Szczegóły
   429,00 

    POLSKA MARKA | MODEL 2022 | NAJWYŻSZA MOC | REGULACJA POZIOMU KOSZENIA | NAPĘD NA KOŁA | DUŻY KOSZ | SKŁADANA RĄCZKA

    Postaw na doświadczenie i profesjonalizm!


    Pojemność60l
    Moc3kW
    WydajnośćTAK- 8 poziomów
    W magazynie
    Kupiło: 94 osób
    Szczegóły
    1299,00 
     Długość32 cm
     W magazynie
     Kupiło: 25 osób
     Szczegóły
     26,90 
      Długość51 cm
      Kupiło: 16 osób
      Szczegóły
      29,90 

       Rozruch do Kosy Spalinowej MalTec MasterBlade9500W

       W magazynie
       Kupiło: 6 osób
       Szczegóły
       49,90 

        Uniwersalna Osłona Głowicy do Kosy Spalinowej MalTec MasterBlade9500W

        Kupiło: 3 osób
        Szczegóły
        13,90 
        • Najlepszy wybór

        Najnowszy Aerator-Wertykulator MasterLawn-PRO2800. Wszystkie jego cechy i funkcje ułatwią utrzymanie trawnika w jak najlepszej kondycji, a składany uchwyt pozwoli bez problemu przechować urządzenie poza sezonem.

        Pojemność58L
        Moc2800W
        Wydajność3800obr/min
        Kupiło: 48 osób
        Szczegóły
        569,00 

        Opis

        Kosiarki ogrodowe – jaką wybrać?

        To jaką kosiarkę do trawy wybrać zależy tylko od tego czego sam potrzebujesz. Z ekonomicznego punktu widzenia, przy niedużych ogródkach wystarczy kosiarka elektryczna, która na co dzień nie będzie zajmować dużo miejsca. Ceny takich kosiarek nie są wygórowane i nie nadszarpną mocno budżetu domowego. Warto zainwestować w nowy produkt, ponieważ mamy dwu letnią gwarancję, oraz możliwość zakupu części eksploatacyjnych takich jak ostrze, które może się stępić. Kosiarki elektryczne potrzebują stałego dostępu do do zasilania z sieci elektrycznej, dlatego rozważając zakup musimy pamiętać by zwrócić uwagę czy mamy dostęp do takie źródła oraz zaopatrzyć się w odpowiedniej długości przedłużacz. Na co warto zwrócić uwagę to szerokość ostrza, pojemność kosza na trawę oraz moc kosiarki.

        Jeśli szukasz kosiarki do dużego przydomowego trawnika to bez żadnego zastanowienia powinieneś skupić swoją uwagę na kosiarki spalinowe. Takie modele są już dużo droższe, ale także praca z nimi jest bardzo komfortowa. Mając sporych rozmiarów trawnik musisz liczyć się z dużą ilością trawy, a kosiarka spalinowa ma zawsze dużo większy pojemnik na trawę niż elektryczna. Dzięki temu rzadziej będziesz musiał chodzić i opróżniać kosz. To zaoszczędzi czas i energię. Żeby koszenie było jeszcze łatwiejsze dobrze jest wybrać kosiarkę spalinową z napędem. Funkcja napędu świetnie sprawdza się także, gdy do skoszenia mamy gęstą i wysoką trawę. Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze? Dobra kosiarka spalinowa powinna mieć funkcję mulczowania trawy, system łatwego mycia kosiarki, kilku stopniową regulację wysokości koszenia oraz boczny wyrzut trawy.

        Kosa spalinowa czy podkaszarka? A może 2w1?

        Żeby odpowiedzieć na to pytanie musimy wpierw zrozumieć działanie i różnice między tymi sprzętami. Pierwsza pod lupą będzie podkaszarka spalinowa, która służy przede wszystkim do koszenia trawy w trudno dostępnych miejscach takich jak np. obrzeża trawników, szczeliny między rabatami czy też wokół drzew. Kosy spalinowe natomiast przeznaczone są do wycinania połeci trawy na dużych powierzchniach, tam gdzie kosiarka sobie nie poradzi. Warto zatem wybrać taki model 2w1, gdzie wykaszarka spalinowa jest jednocześnie kosą. W takim produkcie znajdziemy wymienne żyłki oraz tarcze, co pozwoli nam zaoszczędzić miejsce i pieniądze. Zamiast dwóch sprzętów mamy jeden.

        Wertykulator i aerator do trawy 2w1 co to jest i do czego służy?

        Każdy kto chce mieć piękny trawnik w ogrodzie musi o niego należycie dbać, jednak nie każdy zdaje sobie z tego sprawę jak to robić. Trawnik jak większość roślin należy nawozić, odgrzybiać, ale co jeżeli to nadal nie przynosi pożądanych rezultatów? Aby trawa była zdrowa i gęsta należy używać wertykulatora do trawy, który poprzez ostrza tworzy nacięcia gleby naruszając tym samym wierzchnią warstwę i polepszając jej warunki wzrostu. Takiego urządzenia powinniśmy używać wczesną wiosną, a gdyby to nie wystarczyło powtórzyć na jesień. Regularne wertykulacje pozwolą usunąć mech i zbędną warstwę filcu trawy.

        Wertykulator elektryczny może być z powodzeniem używany do wertykulacji mniejszych jak i większych trawników. Zaletą tego typu zasilania jest cicha praca i brak emisji spalin, przez co są one przyjazne dla środowiska.

        Trawa żeby rosła bujnie i równo, konieczna jest regularna wertykulacja i aeracja trawnika. Sama wertykulacja niekiedy nie jest wystarczająca, a wówczas niezbędne jest użycie urządzenia takiego jak aerator elektryczny. Po części wertykulacja uważana jest za jeden ze sposobów płytkiej aeracji. Aeracja to zabieg polegający na napowietrzaniu gleby, poprzez stworzeniu w niej otworów o sporej średnicy w regularnych odstępach. Otwory są głębsze niż rowki po wertykulatorze, a wykonywane są za pomocą specjalnych kolców o zróżnicowanej średnicy. Wertykulacja oraz aeracja podłoża mogą być stosowane wymiennie (zwłaszcza w przypadku mniejszych trawników) albo uzupełniać się.

        Na rynku pojawiły się już urządzenia, które w jednym łączą dwie funkcje-wertykulator i aerator 2w1. To komfortowe rozwiązanie wybierane przede wszystkim przez właścicieli przydomowych trawników.