Odkurzacz do popiołu i kominka - jaki wybrać?

05/04/2022

Kominek w domu to praktyczne i fantastyczne urozmaicenie wnętrza, aby jednak pozostał takim jak najdłużej wymaga specjalnej uwagi, gdy chodzi o jego czyszczenie. Domowe odkurzacze nie nadają się do tego zadania, gdyż są za słabe i z pewnością zbyt wrażliwe na rodzaj zanieczyszczeń jakimi są sadza i popiół. Odkurzacze do popiołu tak naprawdę są jedynymi urządzeniami, które poradzą sobie z tym problemem.

Konstrukcja takiego urządzenia została zaprojektowana tak, aby chronić przed wtórną emisją pyłów na zewnątrz. Zastosowane w nim filtry chronią silnik przed uszkodzeniem, a kształt końcówki pozwala na dostanie się do najtrudniejszych miejsc. W naszej ofercie znajdziecie państwo odkurzacz MALTEC ML1E18ASH, jest to bezworkowy odkurzacz działający na zasadzie odkurzacza cyklonowego. Na wyposażeniu znajdziemy filtr HEPA, który zapobiega przedostawaniu się kurzu i pyłów na zewnątrz w 100%, jednocześnie chroniąc elementy silnika.

Jak często czyścik kominek?
Powinien on być czyszczony regularnie raz w tygodniu, usuwanie sadzy i pyłów zapobiega powstawaniu pożarów. Gdy pozbędziemy się nieprzyjemnie wyglądających resztek paleniska, warto również oczyścić jego oprawę. Ważne jest, aby odczekać 12 godzin od zgaszenia, wtedy dopiero możemy przystąpić do sprzątania.

Inne zastosowania
Idealnie sprawdzi się przy zbieraniu pyłów suchych takich jak pyły budowlane. Dzięki swej konstrukcji nadają się również do sprzątania tłustej sadzy z grilla, jak również czyszczenie jego paleniska. Można je też wykorzystać do czyszczenia pieców CO na paliwo stałe.

 

Podsumowanie
Każdy kto posiada w domu kominek powinien zaopatrzyć się w sprzęt do jego pielęgnacji, aby jak najdłużej pozostał on przede wszystkim bezpieczny, jak również cieszył oczy w pochmurne i mroźne dni.

Komentarze

Oszuści. Wysyłają niesprawny towar. Po dokonaniu zwrotu zwracają ale tylko część pieniędzy. Bo zrezygnowałem z nieprawnego produktu. Reklamacja bardzo zawiła i czasochłonna.

Attention scammers. They send faulty goods. They only refund part of the money. Because I gave up on a broken hardware product. Complaint is very complicated and time consuming.
Napisz opinię