Nowe masażery w ofercie Maltec

04/12/2023

Masażer do ciała

Dzisiejszy świat jest w ciągłym biegu, co przekłada się na dużą ilość stresu i napięć. W takiej sytuacji relaks, którego wszyscy potrzebujemy, staje się powoli luksusem, na który wiele osób nie ma czasu. Aby zniwelować stres, napięcia i doznać chwili odprężenia powinniśmy np. skorzystać z masażu, jednak masaż wykonywany tradycyjnie wiąże się z koniecznością znalezienia odpowiedniego gabinetu, umówienia wizyty oraz dotarcia na miejsce. Będzie to wymagało od nas dużo czasu, który nie zawsze da się wygospodarować i w takiej sytuacji warto rozważyć zakup nowoczesnego urządzenia, jakim jest masażer do ciała. Rozwój technologii przekłada się na to, że w dzisiejszych czasach możesz kupić urządzenie o zaawansowanych funkcjach, z różnymi trybami masażu, do różnych partii ciała i w różnych formatach, jak np. klasyczna poduszka masująca lub masażer naramienny.


Masażer do ciała – Co to jest? Co oferuje? Czy warto?

Masażer do ciała to urządzenie zaprojektowane tak, by w jak największym stopniu odwzorować tradycyjny masaż w domowym zaciszu. Produkt najczęściej jest zaprojektowany tak, żeby spełnił jak najwięcej funkcji i był uniwersalny. Tym samym takie urządzenie najczęściej sprawdzi się jako:

- masażer do pleców i karku

- masażer karku

- masażer szyi

- masażer barków

- masażer przedramion

- masażer ud

- masażer brzucha

- masażer nóg

- masażer stóp


Jak widać, lista zastosowań jest długa, a to wszystko dzięki specjalnie zaprojektowanemu designowi urządzenia, który sprawia, że jest ono kompaktowe i każdy użytkownik może wybrać, jaką partię ciała chce w danym momencie masować. Masażer możemy stosować w pozycji leżącej lub siedzącej. Podłożyć pod głowę, dzięki czemu będzie nam służył jako poduszka masująca lub masażer do pleców i karku, co na pewno będzie przyjemnym doświadczeniem. W każdym momencie możemy zmienić pozycję i zastosować go do masażu ud, przedramion brzucha lub jako masażer szyi. Urządzenie ma szerokie zastosowanie i możemy go dopasować do aktualnych potrzeb.

Sekretem w sukcesie urządzeń typu masażer do ciała jest ich zaawansowana i przemyślana budowa. Wewnątrz urządzenia najczęściej znajdują się 2 głowice, na których umieszczone są 4 specjalne kule, które podczas pracy obracają się jednocześnie. W bardziej zaawansowanych urządzeniach, takich jak najnowsza generacja masażerów MalTec, znajdziemy dodatkowo funkcję obrotu przeciwbieżnego. Siła masażu jest regulowana i w zależności od modelu znajdziemy kilka stopni regulacji masażu, dzięki czemu dopasujemy go do swoich potrzeb. Ustawienie poziomu i sposobu masażu pozwoli użytkownikowi doświadczyć masażu od lekkiego do głębokiego.

Ponadto bardziej zaawansowane urządzenia na rynku są wyposażone w opcję grzania (termoterapia), czyli infra terapii światłem podczerwonym i ciepłem. Funkcja ogrzewania światłem zwiększa komfort i relaks, jaki otrzymujemy podczas korzystania z urządzenia. Masażer do ciała wyposażony w taką funkcję dostarcza ciepło podczas masażu, które znacząco pomaga w walce z napięciem mięśni i masażer skuteczniej redukuje ich ból oraz poprawia krążenie krwi.


Sposoby masażu

Masażery dostępne na rynku ze względu na swoje funkcje i budowę mogą oferować różne zakresy i rodzaje masażu. Warto na to zwrócić uwagę, ponieważ masażer nieposiadający np. regulacji siły masażu, sposobu pracy głowic, czy też dodatkowych funkcji takich jak grzanie, może nie spełnić naszych oczekiwań. Urządzenie powinno być regulowane i pozwolić na zarówno lekki, jak i głęboki masaż. Kolejnym ważnym czynnikiem jest dostosowanie masażera do naszych potrzeb. Najpopularniejsze na rynku to poduszka masująca, która wyglądem przypomina zwykłą poduszkę lub masażer naramienny, którego kształt jest podłużny i który na końcach jest wyposażony w uchwyty do trzymania, czym zwiększymy odczuwalność masażu lub ułożymy urządzenie w niestandardowej pozycji.

Jeżeli masażer do ciała będzie spełniał powyższe warunki, to sprawdzi się w swoim zastosowaniu oferując nam przyjemny i relaksujący masaż w domowych warunkach, bez względu na porę dnia. Zachęcamy do sprawdzenia oferty Maltec, w której pojawiły się nowe modele urządzeń – poduszka masująca MalTec PRO-Comfy30W-01 oraz masażer naramienny MalTec PRO-Comfy30W-02. Oba oferowane urządzenia są wyposażone między innymi w 3-stopniową regulację siły masażu i funkcję grzania, a za masaż odpowiadają 2 głowice z 4 kulami masującymi. W porównaniu do starszych modeli nowe modele oferują dodatkowo opcję ruchu głowic w przeciwnych kierunkach i wykonują masaż Shiatsu.


Masaż Shiatsu – czym jest?

Jest to japoński rodzaj masażu polegający na uciskaniu palcami oraz dłońmi określonych miejsc na ciele, zwanych szlakami energetycznymi. Taki masaż jest szczególnie polecany osobom zmagającym się z różnymi dolegliwościami, ponieważ masaż Shiatsu pobudza organizm do walki z czynnikami chorób. Technika Shiatsu łagodzi ból przez zmniejszanie napięcia mięśni w barkach, szyi i karku. Reguluje także pracę układu krążenia, krwionośnego i nerwowego.

Masaż Shiatsu jest również polecany kobietom z bolesnymi miesiączkami (należy jednak pamiętać, by nie wykonywać masażu w trakcie menstruacji) lub osobom z nerwobólami i astmą.

Masażer do ciała – czy tylko do relaksu?

Wiele osób może błędnie myśleć, że masaż ciała sprawdza się jedynie jako forma relaksu i chwilowego odprężenia, jednak masaż wykonywany takimi urządzeniami jak poduszka masująca lub masażer naramienny MalTec niesie ze sobą wiele dodatkowych korzyści. Wśród mniej znanych znajdziemy:

  • eliminację napięcia mięśni
  • poprawienie detoksykacji układu limfatycznego
  • zwiększenie jakości snu
  • wspomaganie rehabilitacji przy zmniejszonej ruchomości w stawach
  • poprawienie krążenia
  • przyspieszenie regeneracji krwionośnego
  • eliminację skurczy mięśniami
  • likwidację cellulitu

A dzięki przenośnej, kompaktowej budowie użytkownik może cieszyć się tymi korzyściami w każdej chwili: w domu, w biurze, a nawet podczas długiej podróży samochodem, bez korzystania z pomocy innych osób.

Sprawdź najnowsze modele masażerów MalTec w naszej ofercie dla domu: