Mop parowy i myjka parowa - jaką wybrać?

05/04/2022

Myjki parowe coraz częściej doceniane są w polskich domach. Sprzątanie gdy spodziewamy się gości często sprawia wiele problemów, a doczyszczenie wielu zakamarków bądź wyczyszczenie na połysk jest prawie niemożliwe. Wszystkie te problemy jesteśmy w stanie rozwiązać jednym urządzeniem, gdyż taka myjka poradzi sobie nawet z zaschniętymi plamami.

 

 

 

Jakie myjki parowe dostępne są na rynku?

Wyróżnia się trzy główne rodzaje myjek parowych, nie wliczając w to profesjonalnych urządzeń parowych:

  • ręczna myjka parowa - urządzenie które mieści się w ręce, wyglądem przypomina spory imbryk. Dzięki mobilności jesteśmy w stanie dotrzeć w każde miejsce wymagające pozbycia się brudu. Zasilane z sieci, dlatego warto zwrócić uwagę na długość przewodu elektrycznego.
  • mop parowy - większa wersja ręcznej myjki parowej, charakteryzuje się możliwością czyszczenia podłóg, paneli, dywanów, jak również spełnia wszystkie podstawowe funkcje myjki parowej. Dzięki bogatej ilości końcówek i wielofunkcyjności urządzenie to jest niebywale pożyteczne.
  • parownice - zaawansowane urządzenie parowe, uzyskuje największe ciśnienie, dlatego używane jest przez profesjonalne firmy czyszczące.

 

Jak działa myjka parowa?

Zasada działania każdego z wyżej wymienionych rodzajów jest niemal identyczna, do urządzenia wlewamy odpowiednią ilość wody i podłączamy do prądu, po krótkim nagrzaniu urządzenia jest ono gotowe do pracy. Woda jest podgrzewana do temperatury wrzenia, oraz do uzyskania odpowiedniego ciśnienia. Pamiętajmy o tym, aby nie dodawać do wody żadnych detergentów z uwagi na możliwość popsucia urządzenia, ale również z faktu iż nie są one potrzebne. Myjka parowa dezynfekuje czyszczone powierzchnie, czyniąc je wolnymi od bakterii i drobnoustrojów, również alergicy upodobają sobie zalety płynące z usuwania pyłków i kurzu.

 

Do jakich powierzchni nadaje się myjka parowa?

Wielofunkcyjność myjki parowej zależy od ilości końcówek które posiada na wyposażeniu. Dzięki nim jesteśmy w stanie dostać się do zakamarków dzięki unikalnym kształtom i zamontowanym do nich szczotkom.

Zaleca się do:

  • zlewy, umywalki,
  • toalety, wanny, kabiny prysznicowej,
  • okien, luster, szklanych stołów,
  • płytek, fug,
  • meble, kuchenki, okapy, piekarniki,

Należy jednak pamiętać że nie każda powierzchnia nadaje się do czyszczenia parą, zwłaszcza wszystkie delikatne powierzchnie. Jednym z głównych atutów przy czyszczeniu myjką parową jest fakt iż nie pozostawia ona smug.

 

Jak używać myjki parowej?

Przed użyciem należy przeczytać instrukcję i zastosować się do wszystkich wytycznych producenta. Jeżeli nie zaleca on używania danego modelu na konkretnych powierzchniach, powinniśmy się do tego zastosować. Przed włączeniem urządzenia należy uzupełnić zbiornik wodą, a po skończonej pracy pamiętać o tym aby pozbyć się pozostałej jej ilości. I tyle, myjka jest niezwykle prosta w obsłudze, za pomocą przycisku uwalniamy strumień pary który kierujemy na czyszczone powierzchnie.

 

Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Ilość końcówek - Zasady działania myjek parowych są identyczne, a ich użyteczność definiuje ilość posiadanych końcówek, dzięki którym będziemy mogli usunąć niepożądane zanieczyszczenia.

 Długość kabla - Mobilność będzie zależeć głównie od kabla, dlatego przed dokonaniem zakupu powinniśmy przemyśleć do jakich rozmiarów pomieszczeń będziemy używać mopa bądź czyścika.

 Wielkość pojemnika - Zależnie od mocy urządzenia, woda ulegnie odparowaniu po określonej ilości wyprowadzonej pary. Jeżeli będziemy sprzątać spore powierzchnie powinniśmy zdecydować się na wybór urządzenia zdolnego pomieścić dużą ilość wody.

 

Podsumowanie.

Myjki parowe z pewnością znajdą zastosowania w każdym domu, ułatwiając sprzątanie a co za tym idzie oszczędzając czas. Szczególnie powinny przypaść do gustu alergikom i osobom ceniącym sobie czystość.

Zapisz

Komentarze

Postów nie znaleziono

Napisz opinię