Jakie powierzchnie można bezpiecznie myć Myjką Ciśnieniową?

05/04/2022

Myjka Ciśnieniowa - które powierzchnie sprzątać?Potężne urządzenie jakim jest Myjka Ciśnieniowa czasami może być zbyt silna dla niektórych powierzchni. Poniżej kilka porad, które z nich można bezpiecznie traktować wysokim ciśnieniem.

Do czyszczenia chodników, płyt chodnikowych kostki brukowej, oraz zdzierania starej farby z tarasu czy elewacji myjki ciśnieniowe są niezastąpione. Jej duża moc odrywa zabrudzenia w mig.

Tak wygodna praca może kusić aby użyć myjki ciśnieniowej do wszystkich powierzchni, co często nie jest najlepszym rozwiązaniem. Silny strumień może uszkodzić niektóre rodzaje drewna jak również kamienia. Czasami zastosowanie myjki ciśnieniowej jest sporą przesadą gdy wystarczyłby ogrodowy wąż.

Czy dana powierzchnia nadaje się do mycia myjką ciśnieniową?

Cementowy chodnik i podjazd - TAK
Struktura i wytrzymałość cementu jest na tyle odporna że wytrzyma traktowanie silnym strumieniem wody. Jednakże nie zalecamy stosowania punktowych końcówek i strumieni jak w przypadku myjki ciśnieniowej Maltec ML320, której duża moc na tym ustawieniu potrafi ją zarysować.

Taras - TAK
Wszystkie tarasy które wykonane są z płytek ceramicznych, kamienia, lub twardego drewna można bez problemu potraktować myjką ciśnieniową. Jej moc sprawia że czyszczenie tarasu z plam po napojach i grillowaniu jest niezwykle łatwe. W przypadku miękkiego drewna radzimy na początek sprawdzić jak reaguje takie drewno na niewidocznej powierzchni. Jeżeli okaże się to bezpieczne i myjka nie wyrządzi szkód możemy dalej kontynuować pracę z testowanymi ustawieniami.

Fasada budynku - CZASAMI
Winylowe i cementowe fasady można czyścić bez najmniejszych obaw, są bardzo odporne na wysokie ciśnienie. Inna sytuacja jest w przypadku aluminiowych fasad lub drewnianych, a także tych które pokryte są farbą. Tutaj zalecamy jak powyżej sprawdzić na niewidocznym obszarze czy owa potraktowana ciśnieniem nie ulegnie uszkodzeniu.

Dachy - TAK i NIE
Jeżeli mówimy o dachu domu dwupiętrowego, lub wyższego - nie zalecamy mimo iż jest to bardzo kuszące. Praca z myjką na wysokości sprawia wiele trudności w samym jej umiejscowieniu, jak również stwarza niebezpieczeństwo wypadku - duże ciśnienie może wytrącić osobę sprzątającą z równowagi. Jeżeli mówimy o niższych jak garaż lub szopa wtedy można pokusić się o pozostawienie myjki na ziemi i używanie samego pistoletu z drabiny/dachu. Co ważne nie należy myć dachówek "pod włos" gdyż wysokie ciśnienie wedrze się pod nie co nie jest pożądanym efektem. Najlepiej spryskiwać dach z góry na dół tak jak dzieje się to w przypadku deszczu.

Samochód - OSTROŻNIE!
Każde wysokie ciśnienie powyżej z bliskiej odległości może uszkodzić lakier samochodu, dlatego zalecamy obchodzić się z myjką ostrożnie zaczynając od najmniejszego możliwego ciśnienia. Jeżeli napotkamy na uporczywy brud nie zwiększamy ciśnienia, ani nie przybliżamy dyszy do karoserii. Uszkodzenia farby i lakieru spowodują gromadzenie się rdzy, zalecamy wtedy użycie gąbki.

Komentarze

Postów nie znaleziono

Napisz opinię