Sposób na muchy i komary w domu- lampa owadobójcza i elektryczna packa.

05/04/2022

Gdy sezon wiosenny i letni zbliżają się wielkimi krokami, warto pomyśleć nad metodą skutecznej ochrony przed komarami i innymi niepożądanymi owadami latającymi, roznoszącymi wiele chorób. Jest to problem z którym borykamy się nie tylko w domu, ale również w miejscu pracy, na balkonie czy innych miejscach w których często przebywamy.

 

Najlepszym sposobem na pozbycie się owadów jest posiadanie lampy owadobójczej, która skutecznie eliminuje większość owadów, a w szczególności much, meszek i komarów. Zasada działania takiego urządzenia jest niezwykle prosta, lampa emituje światło UV-A o odpowiedniej długości fali, które jak zostało udowodnione najskuteczniej przyciąga owady latające nawet w trakcie dnia. Następnie tak zwabiony komar lub mucha, osiada na siatce elektrycznej gdzie zostaje porażony prądem. Dużą wagę należy przywiązać tutaj do napięcia jakie znajduje się na kratce elektrycznej. Do skutecznego eliminowania owadów najlepiej sprawdza się napięcie zaczynające się od 1000V. Ważnym czynnikiem jest również rozstaw siatki, gdyż za małe odstępy mogą powodować zablokowanie się owada na dwóch sąsiadujących ze sobą szczeblach powodując zwarcie. Zwabione i unieszkodliwione w ten sposób owady lądują na tacce znajdującej się na spodzie lampy. Należy pamiętać o regularnym opróżnianiu tacki.

 

Głównym atutem tych lamp jest ich niska szkodliwość dla otoczenia, nie posiadają one żadnych środków chemicznych, które mogą rozprzestrzeniać się w pomieszczeniach, a emitowane przez nie światło UV jest całkowicie bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Nie emitują hałasu, oraz nie wydzielają zapachu. Są całkowicie zabudowane dzięki czemu mamy pewność że dzieci, nie będą miały możliwości kontaktu z kratką elektryczną.  Głównym czynnikiem determinującym wybór urządzenia jest metraż w jakim ma ono być używane. Dla pomieszczeń mieszkaniowych nie przekraczających 40 metrów kwadratowych zaleca się zakup modelu lampy typu Maltec 4W, który może zarówno stać, lub wisieć po zaczepieniu. Żywotność żarówek UV wynosi około 1 roku, dlatego zaleca się wymianę świetlówki co roku przed sezonem wiosennym czyli na przełomie marca-kwietnia.

 

Drugim skutecznym sposobem elminacji owadów jest packa elektryczna. Urządzenie to nie wymaga stałego podłączenia do prądu, dzięki czemu oszczędzamy energię elektryczną. Żywotność takiej packi wynosi około 6000 ładowań na dwóch bateriach.  W odróznieniu od standardowych pacek zabijanie owadów nie pozostawia uporczywych plam na meblach, ścianach i firanach. Po założeniu dwóch baterii AA urządzenie jest całkowicie gotowe do użycia, wystarczy wcisnąć przycisk umieszczony na rączce, aby na siatce powstało wysokie napięcie. Jest ono całkowicie bezpieczne dla ludzi, dodatkowo packę zabezpieczono z obu stron metalową siątką, aby nie dosżło do kontaktu z ciałem użytkownika. Następnie łapką wystarczy przykryć siedzącego owada, lub złapać go w powietrzu. Zgromadzony ładunek elektryczny zostaje uwolniony w kontakcie z owadem, likwidując go. Główną zaletą tego urządzenia jest jego mobilnośc i niezależność od źródła zasilania, można ją mieć zawsze pod ręką.

 

Reasumując

Jak zapewnić sobie spokój i uniknąć chorób przenoszonych przez owady? Najlepszym sposobem jest profilaktyka. Lampy i packi owadobójcze, potrafią być takich rozmiarów, że można je zabrać ze sobą na każde wakacje. Sposób eliminacji owadów poprzez lampy owadobójcze i packi elektryczne jest niezwykle prosty i skuteczny. Jak nietrudno też zauważyć jest to bezpieczny środek, nie zawierający trujących substancji i całkowicie bezpieczny w użytkowaniu.

Zapisz

Komentarze

Postów nie znaleziono

Napisz opinię