Szybkie i skuteczne sprzątanie podłóg

05/04/2022
Panele, terakota, gres, płytki, wykładzina, dywany - wszystkie rodzaje podłóg wymagają regularnego sprzątania. Niestety jest to najmniej przyjemna czynność jaką należy wykonać, niemniej jednak jest konieczna, gdyż podłogi brudzą się prawie przy każdej czynności jaką wykonujemy w domu. Gotowanie, posiadanie zwierząt, zabawa z dzieckiem, wszystko to sprawia że pokrywają się różnymi zabrudzeniami, dlatego też trzeba sprzątać je tak często.

Posiadamy jednak parę sposobów i porad jak skrócić czas potrzebny na całkowite ogarnięcie podłóg do stanu nieskazitelnej czystości. Jak się do tego zabrać? Pamiętaj aby robić to z głową, nieprzemyślane użycie detergentów czy nieodpowiedniego sprzętu może trwale uszkodzić posadzkę. Zawsze upewnij się, czytając instrukcje i etykiety, czy dany środek jest odpowiedni dla danego rodzaju powierzchni.


Od czego zacząć? Najważniejszym pierwszym krokiem jest pozbyć się dużych zabrudzeń, kurzu, piasku, okruchów, które w trakcie późniejszego sprzątania na mokro mogą porysować podłogę. Ważnym jest aby pozbyć się brudu zalegającego pod szafą czy w rogach, gdzie gromadzi się go najwięcej. Aby tego dokonać możemy chwycić za najstarsze urządzenie znane już w czasach starożytnych - miotłę, lub przenosząc się w czasie do współczesności - odkurzacz. W naszej ofercie znajdziecie państwo wiele modeli, specjalizujących się w sprzątaniu domowym jak i profesjonalne odkurzacze do ciężkich prac przemysłowych. Dzięki tym odkurzaczom posiadającym wiele rodzajów końcówek bez problemu dotrzemy w zakątki sprawiające najwięcej problemu. Są one łatwe w obsłudze jak również łatwe w opróżnianiu zbiornika z zanieczyszczeń. Dzięki funkcji odkurzania na sucho/mokro, jesteśmy w stanie poradzić sobie z rozlanymi cieczami, dzięki czemu nie rysujemy podłogi zamiatając mokre powierzchnie w których znajduje się piasek.

 

Po uprzątnięciu możemy zabrać się do mycia. Tutaj również mamy do wyboru chwycenie za mopa, najlepiej z dwoma wiadrami, odpowiednie dobranie płynów i temperatury wody, lub wybranie nowoczesnego mopa parowego, któremu wystarczy podłączenie do prądu i wlanie 450ml wody. Posiadając takie urządzenie jesteśmy w stanie w szybki sposób usunąć zaschnięte zabrudzenia, bez nieustannego płukania jak w przypadku tradycyjnych mopów. Dzięki wysokiej temperaturze, skutecznie pozbędziemy się bakterii bez użycia jakichkolwiek detergentów.

Jak widać sprzątanie podłóg nie musi być wyczerpującą czynnością jeżeli zainwestujemy w odpowiedni do tego sprzęt. Nie jest to duży wydatek, który na pewno zaowocuje sporą ilością wolnego czasu który możemy przeznaczyć na coś co lubimy bardziej od sprzątania.

Komentarze

Postów nie znaleziono

Napisz opinię