Klimatyzator przenośny - w czym lepszy od klimatyzacji?

05/04/2022

Klimatyzator przenośny
Ten szczególny rodzaj klimatyzacji oferuje więcej elastyczności niż klimatyzatory montowane na stałe w ścianach lub oknach. Jego największą zaletą jest łatwość przystosowania się do pomieszczeń, dzięki czemu można przenosić je do każdego pokoju, bez konieczności montowania ich na stałe. W modelu KLP-8000KWA zamontowane są kółka, które dodatkowo ułatwiają tą czynność. Urządzenie to wykorzystuje powietrze znajdujące się w pokoju, chłodzi je, a nadmiar ciepła odprowadzany jest przez okno lub wywietrznik w ścianie.

Podczas tego procesu skrapla się woda w urządzeniu, która jest odprowadzana w dwojaki sposób:
do zbiornika wewnątrz urządzenia - gdy ulegnie on zapełnieniu klimatyzator informuje o konieczności jego opróżnienia
aktywnie - możliwość zamontowania przewodu który będzie odprowadzać wodę na zewnątrz urządzenia.


Zalety przenośnego klimatyzatora:

  • Łatwy w przenoszeniu
  • Nie wymaga instalacji na stałe
  • Timer
  • Odpływ automatyczny lub do zbiornika
  • Zdalnie sterowany
  • Osuszanie
  • Regulacja siły nawiewu
  • Możliwość ukierunkowania nawiewu
  • Oczyszcza powietrze
  • Wyświetlacz LCD

 

Dużą zaletą klimatyzatora przenośnego jest brak ograniczeń w przeciwieństwie do tych montowanych na ścianie lub w oknie, na co często nie pozwala regulamin w danym budynku mieszkalnym.


Klimatyzer posiada również wiele udogodnień jak wyświetlacz LCD, który wskazuje aktualnie panującą temperaturę, oraz tryby w jakich pracuje. Obsługa jest niezwykle prosta czy to poprzez pilot czy panel dotykowy na urządzeniu.


Poziom hałasu nie przekracza głośności wentylatora, dzięki czemu urządzenie nie przeszkadza w pracy i nie zakłóca spokoju w domu. Możliwość ukierunkowania nawiewu stwarza wiele możliwości konfiguracji, tak aby zimny strumień powietrza nie przeszkadzał w codziennych czynnościach.


Najważniejsze o czym trzeba pamiętać po zakupie klimatyzatora to odpowiednia jego instalacja. Musimy pamiętać o tym że urządzenie to odprowadza dużą ilość ciepła, którą należy skierować poza chłodzone pomieszczenie, najlepiej na zewnątrz. W zestawie dołączona jest rura oraz prostokątny panel do montażu na oknie.


Podsumowując - jeżeli jesteś gotów aby pokonać upały - to urządzenie rozwiąże ten problem za Ciebie. Elastyczność w użytkowaniu, oraz wiele funkcji pozwolą na przystosowanie go do niemalże każdego pomieszczenia. Jest to pewny zakup zwłaszcza, jeżeli administracja budynku w którym mieszkamy nie pozwala na montowanie zewnętrznych wywietrzników na budynku.

Komentarze

Postów nie znaleziono

Napisz opinię