Pistolet do masażu- Jak prawidłowo używać?

20/01/2023

Kilka zdań na wstępnie, aby wytłumaczyć skąd taka nazwa...Jest to najnowsze, innowacyjne urządzenie przypominające urządzenie do prac budowlanych takich jak wiertarka albo wkrętarka. Nic bardziej mylnego…. jego zarys kształtu przypomina także pistolet, stąd właśnie zaczerpnięto nazwę „pistolet do masażu”. Jego zadaniem jest przede wszystkim przynieść ulgę i rozluźnienie.

Czym jest pistolet do masażu?

Pistolet do masażu to nowoczesne urządzenie w terapii masażu. Jest to podręczne urządzenia, które wykorzystuje wibracje, aby złagodzić ból i napięcie mięśni. Należy go używać przykładając w określone obszary ciała, zapewniając ulgę w napięciu i bolesności. Pistolety do masażu mogą pomóc poprawić krążenie krwi, limfy oraz poprawić elastyczność skóry, co czyni je doskonałym narzędziem dla sportowców i każdego, kto chce poprawić ogólny stan zdrowia. Dzięki łatwości użytkowania i wygodzie pistolet do masażu szybko stał się popularny.

Jak działa masażer wibracyjny?

Pistolet do masażu to ręczne urządzenie, które zapewnia masaż tkanek głębokich poprzez szybkie uderzenia. Został zaprojektowany, aby pomóc zmniejszyć napięcie mięśni, zwiększyć zakres ruchu i poprawić krążenie. Masażer do mięśni może być używany do regeneracji, relaksu, a nawet jako część regularnego programu treningowego. Dzięki masażerowi wibracyjnemu możesz w pełni wykorzystać swoje treningi, uwalniając napięcie w napiętych mięśniach i poprawiając ogólną wydajność.

Obsługa urządzenia jest niezwykle prosta i w szybki sposób pozwala przystąpić do masażu. W kilka sekund ustawisz masażer do ciała w odpowiedni dla siebie sposób. Aby zamontować wybraną końcówkę wystarczy ją wcisnąć, a jeżeli chcesz wymienić na inną to należy pociągnąć mocno do siebie. Na spodzie rączki znajduje się przełącznik ON/OFF do uruchomienia urządzenia. Po przełączeniu należy wcisnąć na panelu dotykowym środkowy przycisk włączający wyświetlacz. Po prawej stronie widzimy poziom naładowania masażera, natomiast po lewej wskaźnik poziomu prędkości wibracji w skali od 1 do 30. Poziomy ustawiamy za pomocą + i – (przyciski dotykowe).

Do czego służą poszczególne końcówki do masażu?

Profesjonalny pistolet masujący powinien posiadać w zestawie kilka różnych końcówek, dzięki którym będzie można wybrać taką, która spełni preferencje oraz będzie odpowiednia dla danej partii ciała. Najlepiej wyposażony zestaw pozwoli dotrzeć do najgłębszych partii mięśniowych.

W zależności od partii ciała, zamierzonych efektów czy po prostu własnych upodobań możemy spotkać się z końcówkami takimi jak:

  • Głowica rozgrzewająca (TYLKO MASAŻERY PREMIUM) -> rozgrzewa i rozluźnia spięte mięśnie. Dzięki dużej powierzchni i przemyślanej konstrukcji zapewnia prawdziwy relaks. Możemy regulować poziom nagrzania końcówki. W większości przypadków pistoletów masujących końcówkę trzeba dokupić osobno co wiąże się z kosztami głowicy i dostawy. Masażer do ciała Maltec posiada głowicę rozgrzewającą w zestawie!
  • Głowica wąska (łopatka) → sprawdzi się przy głębszych tkankach mięśni, o mocno zbitej strukturze, o mniejszej intensywności, dzięki swojej budowie łatwo dotrzemy w okolice kości bez ich naruszania np. klatka piersiowa, mięśnie czworogłowe uda
  • Głowica okrągła (piłka) → sprawdzi się przy wszystkich częściach ciała, głównie do większych partii mięśni oraz większych i łatwo dostępnych powierzchni ciała, o umiarkowanej intensywności np. ramiona, brzuch
  • Głowica U-kształtna (widełki) →sprawdzi się przy mięśniach w okolicach kręgów, swoją budową chroni ścięgna i dociera do mięśni np. prostowniki grzbietu, łydki. Z taką końcówką otrzymujemy idealny masażer do pleców!
  • Głowica punktowa prosta (pocisk) → sprawdzi się przy najbardziej intensywnym, precyzyjnym, punktowym masażu, do tak zwanych punktów spustowych – zgrubień na tkance mięśniowej, eliminuje promieniujące bóle
  • Głowica punktowa zagięta → sprawdzi się przy również najbardziej intensywnym, precyzyjnym, punktowym masażu, do tak zwanych punktów spustowych – zgrubień na tkance mięśniowej, eliminuje promieniujące bóle
  • Głowica okrągła płaska → sprawdzi się tak samo jak poprzedniczka, przy głębszych tkankach mięśni, o mocno zbitej strukturze, jednak obejmuje większą powierzchnię, o większej intensywności np. klatka piersiowa, mięśnie czworogłowe uda

Jeżeli szukasz kompletnego zestawu w wyjątkowej cenie to Pistolet do masażu massage gun firmy Maltec jest dla Ciebie. W zestawie znajduje się pełen komplet końcówek, także głowica rozgrzewająca.

Dla kogo taki masażer do mięśni?

Używając pistoletu do masażu, możesz przykładać go w określone obszary ciała, które wymagają uwagi i uzyskać szybką ulgę bez konieczności odwiedzania masażysty lub przyjmowania leków. Pistolety do masażu stają się coraz bardziej popularne wśród sportowców i entuzjastów fitnessu, którzy chcą skrócić czas regeneracji po intensywnym treningu. Dużym zainteresowaniem cieszy się także wśród osób pracujących fizycznie lub za biurkiem, ponieważ po ciężkim, stresującym dniu przynosi ukojenie, rozluźnienie i chwilę relaksu tylko dla siebie. Nic dziwnego, że pistolety do masażu stają się tak popularne dzięki swoim wielu zaletom!Komentarze

Dzięki, przydało się. Miałem informacje jakie końcówki do czego w zestawie do masażera który kupiłem z Truelife, ale oczywiscie makulatura wywalona a pamięc zawiodła :P
Oszuści. Wysyłają niesprawny towar. Po dokonaniu zwrotu zwracają ale tylko część pieniędzy. Bo zrezygnowałem z nieprawnego produktu. Reklamacja bardzo zawiła i czasochłonna.

Attention scammers. They send faulty goods. They only refund part of the money. Because I gave up on a broken hardware product. Complaint is very complicated and time consuming.
Napisz opinię