Szybkie i skuteczne sprzątanie podłóg

Panele, terakota, gres, płytki, wykładzina, dywany - wszystkie rodzaje podłóg wymagają regularnego sprzątania. Niestety jest to najmniej przyjemna czynność jaką należy wykonać, niemniej jednak jest konieczna, gdyż podłogi brudzą się prawie przy każdej czynności jaką wykonujemy w domu. Gotowanie, posiadanie zwierząt, zabawa z dzieckiem, wszystko to sprawia że pokrywają się różnymi zabrudzeniami, dlatego też trzeba sprzątać je tak często.

Posiadamy jednak parę sposobów i porad jak skrócić czas potrzebny na całkowite ogarnięcie podłóg do stanu nieskazitelnej czystości. Jak się do tego zabrać? Pamiętaj aby robić to z głową, nieprzemyślane użycie detergentów czy nieodpowiedniego sprzętu może trwale uszkodzić posadzkę. Zawsze upewnij się, czytając instrukcje i etykiety, czy dany środek jest odpowiedni dla danego rodzaju powierzchni.


Od czego zacząć? Najważniejszym pierwszym krokiem jest pozbyć się dużych zabrudzeń, kurzu, piasku, okruchów, które w trakcie późniejszego sprzątania na mokro mogą porysować podłogę. Ważnym jest aby pozbyć się brudu zalegającego pod szafą czy w rogach, gdzie gromadzi się go najwięcej. Aby tego dokonać możemy chwycić za najstarsze urządzenie znane już w czasach starożytnych - miotłę, lub przenosząc się w czasie do współczesności - odkurzacz. W naszej ofercie znajdziecie państwo wiele modeli, specjalizujących się w sprzątaniu domowym jak i profesjonalne odkurzacze do ciężkich prac przemysłowych. Dzięki tym odkurzaczom posiadającym wiele rodzajów końcówek bez problemu dotrzemy w zakątki sprawiające najwięcej problemu. Są one łatwe w obsłudze jak również łatwe w opróżnianiu zbiornika z zanieczyszczeń. Dzięki funkcji odkurzania na sucho/mokro, jesteśmy w stanie poradzić sobie z rozlanymi cieczami, dzięki czemu nie rysujemy podłogi zamiatając mokre powierzchnie w których znajduje się piasek.

 



Po uprzątnięciu możemy zabrać się do mycia. Tutaj również mamy do wyboru chwycenie za mopa, najlepiej z dwoma wiadrami, odpowiednie dobranie płynów i temperatury wody, lub wybranie nowoczesnego mopa parowego, któremu wystarczy podłączenie do prądu i wlanie 450ml wody. Posiadając takie urządzenie jesteśmy w stanie w szybki sposób usunąć zaschnięte zabrudzenia, bez nieustannego płukania jak w przypadku tradycyjnych mopów. Dzięki wysokiej temperaturze, skutecznie pozbędziemy się bakterii bez użycia jakichkolwiek detergentów.

Jak widać sprzątanie podłóg nie musi być wyczerpującą czynnością jeżeli zainwestujemy w odpowiedni do tego sprzęt. Nie jest to duży wydatek, który na pewno zaowocuje sporą ilością wolnego czasu który możemy przeznaczyć na coś co lubimy bardziej od sprzątania.