Gadżet który ochroni Cię przed owadami!

05/04/2022

Komary, owady i muchy stanowią poważne zagrożenie dla przemysłu spożywczego, gastronomicznego jak również hodowlanego w niektórych sezonach. Jednym z najskuteczniejszych sposobów, który chcielibyśmy polecić na wyeliminowanie tego problemu, są najlepsze pułapki na komary oparte na świetle elektrycznym tzw. lampy owadobójcze. Rozmiar takiej lampy zależy od żarówek UV zainstalowanych wewnątrz tego urządzenia. W przemyśle spożywczym kładzie się duży nacisk na utrzymanie standardów bezpieczeństwa i higieny pracy. Takie wymagania prowadzą do utrzymania kuchni i strefy serwowania wolnej od owadów. Dzięki tym urządzeniom jesteśmy w prosty sposób spełnić te standardy.


Jak taka lampa jest skonstruowana?
Elektryczni zabójcy emitują ultrafioletowe światło fluorescencyjne wabiące owady, które osiadając na elektrycznej siatce ulegają porażeniu. Pułapki z oświetleniem UV są szczególnie odpowiednie do stosowania w obszarach, w których żywność jest przetwarzana, przygotowywana lub podawana, zastępując inne formy potencjalnie niezdrowego zwalczania owadów. Charakteryzują się one trwałością, wysoką jakością, są przyjazne dla środowiska i dostępne w wielu wzorach. Urządzenia te wykonane są z mocnego plastiku PVC, transformatora i płytek drukowanych. Ich napięcie robocze wynosi 220 V / 50 Hz a żarówki są wykonane z uwzględnieniem czynników bezpieczeństwa, nie szkodzących zdrowiu.

Jak to działa i likwiduje komary?
Lampy owadobójcze Maltec wykonane są przy użyciu zaawansowanej technologii. Urządzenia te emitują miękkie światło UV wabiące komary i latające owady do siatki po której płynie napięcie wystarczające do ich likwidacji. Owady te spadają niżej na specjalnie zamontowaną tackę, którą w łatwy sposób można wyjąć i opróżnić. Przy zastosowaniu takich lamp nie ma już potrzeby stosowania szkodliwych sprayów na robaki i insekty. Są one używane w sypialni, pokoju dziecięcym, w każdej części mieszkalnej, która ma być wolna od owadów, w restauracjach, przychodniach, szpitalach, sklepach itp. Cechują się one atrakcyjnym wyglądem i efektywnością.

Jak najlepiej umiejscowić taką lampę?
Najlepiej w miejscu gdzie mamy dużą styczność z żywnością, jak kuchnia. Jeżeli chcemy pozbyć się owadów z dużych powierzchni należy umiejscowić ją w taki sposób aby była widoczna z każdego miejsca w pomieszczeniu. Podwieszając lampę na łańcuchu zapewniamy sobie podwójny efekt, gdyż lampa oferuje nam wtedy dwukrotnie większe pokrycie obszaru wabienia.

 

Komentarze

Postów nie znaleziono

Napisz opinię