Parasol Grzewczy - atrakcyjne urozmaicenie zimowego wieczoru

05/04/2022

Planujesz zimowe imprezy ze znajomymi na tarasie lub altanie? Lub chcesz zwiększyć obroty w swoim ogródku gastronomicznym w okresie chłodnych wieczorów? Czy to w ogóle możliwe? Niektórych wizja spożywania napojów lub posiłków przy niskich temperaturach przyprawia o dreszcze, lecz możemy temu zaradzić i przeobrazić w atrakcyjne urozmaicenie kolacji.

 

Aby tego dokonać potrzebne jest nam jedno urządzenie zwane parasolem grzewczym, patio heater'em lub promiennikiem. Czym jest owe urządzenie? W wielkim skrócie jest to wysokie urządzenie przypominające parasol ogrodowy, posiadające butlę gazową i palnik dzięki któremu ogrzewamy otoczenie. Sposób w jaki podnosi temperaturę zachodzi poprzez promieniowanie podczerwone, które padając na powierzchnie nagrzewa je, dzięki czemu wykorzystywane są w trudnych warunkach, a zwłaszcza w miejscach gdzie nie poradzą sobie zwykłe metody ogrzewania jak np. piecyk elektryczny/gazowy.

 

 Poniżej przykład jak rozchodzi się promieniowanie w poszczególnych odległościach od parasola.

 

 

Nadmienić należy, że promieniowanie podczerwone nie jest szkodliwe ani dla ludzi, ani dla otoczenia. Jest ono wykorzystywane w wielu rodzajach grzejników zewnętrznych, gdyż nie ogrzewa ono powietrza, a powierzchnie na które pada zamieniając się wtedy na energię cieplną.  Jak widać wraz ze zwiększeniem się odległości spada możliwość parasola, dlatego wiele restauracji decyduje się na zakup większej ilość, aby równomiernie dopasować temperaturę panującą w ogródku. W przypadku rodzinnych tarasów czy altan, jeden poradzi sobie w zupełności. Podane temperatury są możliwe do uzyskania gdy w otoczeniu panuje temperatura 5-10C.

 

Parasole wyglądem przypominają stare latarnie gazowe, wykonane są głównie ze stali nierdzewnej lub stali malowanej proszkowo, co czyni je odpornymi na warunki pogodowe panujące w tej nieprzyjaznej porze roku. Mierzą około 2 metrów, jest to związane z równomiernym i optymalnym rozchodzeniem się ciepła. Ich waga oscyluje w przedziale 15-25 kg (bez butli). Znaczna większość posiada automatyczny zapalnik, który wystarczy przekręcić i wcisnąć, bez zbędnego używania zapałek czy innego źródła ognia. Butla gazowa mieści się w środku urządzenia, dzięki czemu nie traci ono walorów estetycznych.

 

Podsumowując, jeżeli szukacie eleganckiego ogrzewania, które pozwoli wam cieszyć się urokami ogrodu czy tarasu w okresie jesienno-zimowo-wiosennym to urządzenie jest niezastąpione. Dbałość wykonania i zamontowane mechanizmy bezpieczeństwa pozwolą beztrosko delektować się widokami na tarasie, bez zmartwień i niedogodności.

Komentarze

Postów nie znaleziono

Napisz opinię