Praktyczne Porady Sprzątania w Kuchni

05/04/2022

Praktyczne porady sprzątania w kuchni

W dzisiejszym świecie przepełnionym wiedzą na temat bakterii, zarazków i drobnoustrojów oraz niezliczoną ilością dopływającyh do nas reklam najnowszych detergentów i sposobów na pozbycie się brudu, kamienia i nieprzyjemnych zapachów niewątpliwie można nabawić się zawrotów głowy. Szczególnie, gdy wypróbowaliśmy już całą ofertę drogeryjną i żaden z zakupionych środków nie okazał się tak skuteczny jak nam obiecano. W związku z tym przedstawiamy dziś propozycje sprawdzonych i skutecznych trików, które z pewnością przydadzą się każdej Pani domu w rozprawieniu się z najbardziej kłopotliwymi zakamarkami naszej kuchni.

 

LODÓWKA

Wyjmij wszystko z lodówki, odłącz ją od prądu, aby rozmrozić. Lodówki nowej generacji nie wymagają wprawdzie, aby je rozmrażać co kilka tygodni, czy co dwa miesiące, ale raz na rok wypadałoby. Wymyj dokładnie środek lodówki za pomocą mikstury przygotowanej z soli koszernej i wody sodowej. Pamiętaj, aby przeczyścić rurki odprowadzające skroploną wodę, wymyj pojemniczek z tyłu lodówki, w którym ta woda się gromadzi. Raz w roku możesz się do tego zmusić, aby lodówka służyła Ci jak najdłużej. Umyj też porządnie wszystkie półki i szuflady w lodówce, nie zapomnij o zamrażarce. Gdy lodówka będzie już błyszczeć zarówno w środku jak i na zewnątrz włóż do środka wacik kosmetyczny zamoczony w soku z cytryny lub ekstrakcie z mięty, aby niwelować nieprzyjemne zapachy w lodówce. Regularnie wymieniaj waciki.

 

KUCHENKA / PIEKARNIK

Czyścik i Mop Parowy w jednym! HDS3500WDo mycia kuchenki jak również piekarnika można użyć jednego z naszych czyścików parowych, które dzięki zastosowaniu gorącej pary w połączeniu z szczoteczką (końcówką) poradzą sobie z większością zabrudzeń. Trudne plamy wokół palników wyczyść mieszanką octu i wodorowinianu potasu, znanego również pod nazwą winny kamień ( do kupienia w sklepach internetowych).

 

MIKROFALÓWKA

Włóż do mikrofalówki miskę z octem i wodą i włącz ją na trzy minuty. Następnie wyczyść środek urządzenia wilgotną szmatką.

 

EKSPRES DO KAWY

Zmieszaj wodę z octem w proporcjach 1:1 i przepuść przez ekspres. Potem dwukrotnie, a nawet trzykrotnie przepuść przez ekspres czystą wodę, aby pozbyć się zapachu octu.

 

TOSTER / OPIEKACZ

Odłącz urządzenie od prądu i wytrzep okruszki. Do slotów na chleb w tosterze wrzuć sól koszerną, zaklej sloty taśmą i potrzęś tosterem, aby sól w środku wyczyściła wszystko ładnie. Opiekacz myj szczoteczką do zębów, aby dostać się w każdy zakamarek.

 

ZLEW

Zasyp zlew szklanką sody oczyszczonej, następnie wlej szklankę białego octu. Pozostaw na pięć minut. Po tym czasie zalej zlew czajnikiem wrzącej wody.

 

BLATY I SZAFKI

Lady wyczyścisz płynem do mycia naczyń, ciepłą wodą i wilgotną szmatką. Lady granitowe mimo wszystko potraktować należy łagodnym środkiem czyszczącym. Nie zapomnij o wymyciu szafek w środku.

 

PŁYTKI

Płytki odtłuść myjąc je płynem do mycia naczyń. Następnie umyj je płynem do mycia okien. Płyn do okien nie dość, że poradzi sobie z brudem na płytkach, zmyje płyn do mycia naczyń to pozostawi nasze płytki bez smug i niesamowicie lśniące.

 

 

Komentarze

Postów nie znaleziono

Napisz opinię