Grzejnik Konwektorowy - Zalety Płynące Z Jego Posiadania

05/04/2022

MalTec - Poradnik KonwektorKonwektor cieplny to najlepszy model grzejnika pod względem szybkiego nagrzania powietrza znajdującego się w pomieszczeniu. Bezpiecznie i szybko ogrzeją dużą przestrzeń zużywając przy tym małe ilości energii. W tym artykule przyjrzymy się temu jak działają, oraz jakie zalety płyną z ich posiadania.

Zasada działania grzejnika konwektorowego.
Jak sama nazwa wskazuje grzejnik wykorzystuje zjawisko konwekcji, czyli w prostych słowach - ruchu materii (powietrza) różniącego się temperaturą w wyniku czego następuje przenoszenie ciepła. Konwektor posiada wbudowany wentylator, który przyspiesza proces unoszenia się powietrza, jednak nie jest wymagane jego włączenie do rozprowadzania. Nagrzane powietrze samo unosi się do góry, tworząc sztuczną cyrkulację.

Na rynku można spotkać dwa rodzaje konwektorów - przenośne i stacjonarne. Nasz grzejnik CH2500DW łączy w sobie oba, można zarówno przymocować go do ściany - najlepiej pod oknem, zwiększamy wtedy jego wydajność poprzez cyrkulację masy powietrza w pokoju - jak również może występować w postaci wolno-stojącej, gdy przymocujemy do niego załączone w zestawie podstawki.MalTec - Poradnik Konwektor

Konwektor posiada wbudowany termostat, dzięki któremu po osiągnięciu w pomieszczeniu odpowiedniej ustawionej przez nas temperatury, wyłącza urządzenie nie przekraczając jej, jak również oszczędzając energię elektryczną.

Główną różnicą w budowie konwektora jest oplot grzewczy składający się z cieniutkich zwojów rozciągniętych na długiej powierzchni, co w przeciwieństwie do standardowych grzejników z grubymi grzałkami, nagrzewa powietrze już od momentu włączenia.

Zalety posiadania grzejnika konwektorowego:

  • Energooszczędność - główny powód dla którego cieszą się uznaniem w biurach, pokojach, garażach.
  • Lekkie i przenośne - mogą być rozmieszczone w dowolnym miejscu w pomieszczeniu, a gdy wymagana jest zmiana położenia, jest tak lekki że można go przenosić ręcznie.
  • Nie promieniują - w odróżnieniu do urządzeń cieplnych z otwartym ogniem lub kwarcowych, nie wykorzystują promieniowania cieplnego, które ogrzewa głównie punktowo. W zamian równomiernie rozprowadzają ciepłe powietrze.
  • Zabezpieczenia - do całego urządzenia wystarczy jedno zabezpieczenie, które służy do pilnowania czy grzałki nie ulegają zbytniemu przegrzaniu. Do całkowitego bezpieczeństwa nie jest wymagany żaden inny system!
  • Prosta obsługa - wystarczy ustawić pożądaną temperaturę i włączyć grzejnik.

Komentarze

Postów nie znaleziono

Napisz opinię