Jak Optymalnie Ustawić Wentylator W Pokoju?

05/04/2022

Niewiele rzeczy jest bardziej niekomfortowych niż przebywanie w gorącym pokoju, biurze czy sypialni dzień za dniem marząc o tym aby było chłodniej. Wentylator stojący jest świetnym rozwiązaniem aby zwiększyć przepływ powietrza wokół Ciebie i sprawić pracę, sen, odpoczynek bardziej znośnym w te upalne dni i noce. Jednakże samo posiadanie wentylatora musi być jednoznaczne z prawidłowym przepływem powietrza w pomieszczeniu. Poniżej kilka porad, które pomogą w prawidłowym utrzymaniu cyrkulacji.

Zaplanuj przestrzeń
Rozejrzyj się dookoła i pomyśl o strukturze swojego pokoju. W których miejscach chłodne powietrze jest najbardziej potrzebne? Czy w pomieszczeniu jest więcej niż jedno okno i drzwi, które można otworzyć? Zaplanuj gdzie najlepiej usytuować wentylator, aby nie wadził on z aktualnym przepływem powietrza w pokoju, sypialnia z jednym wejściem będzie całkowicie różnić się od otwartej przestrzeni w salonie, dlatego nie wystarczy ustawić wiatraka tak samo. Wszystkie drogi przejściowe nie są dobrym miejscem na umieszczenie wentylatora.

Znajdź prawidłowy kąt
Gdy zaplanujesz przestrzeń do chłodzenia, ustaw wentylator w pożądanym miejscu. Nasz wentylator MalTec WL60 potrafi oscylować w zakresie 90st. Dlatego należy jak najlepiej wykorzystać cały kąt który oferuje. W zależności od pokoju dobrym rozwiązaniem może być ustawienie go w narożniku pokoju, dzięki czemu całe pomieszczenie może zostać pokryte strumieniem zimnego powietrza. Jeżeli chcemy schłodzić jedynie konkretne miejsce w pokoju jak biurko czy łóżko, najlepiej skierować je bezpośrednio na dany obszar. Gdy nie chcemy aby nieustanny wiatr zrywał wszystko z biurka istnieje możliwość regulacji wiatraka w pionie. Również regulacja siły nawiewu pomoże dopasować go do naszych potrzeb i upodobań.

Usuń przeszkody
Mimo iż ustawimy wentylator w pożądanym miejscu, jego nawiew może zostać zablokowany przez wiszące półki, komody, kanapy i łóżka. Jeżeli to możliwe umieść wentylator tak aby dmuchał ponad nimi, lub dookoła. Jeżeli masz taką możliwość i będzie to bezpieczne, możesz umieścić wentylator na dodatkowym podwyższeniu aby zapewnić lepszy nawiew.

Użyj więcej niż jednego wentylatora
Aby zapewnić optymalny przepływ w dużych pomieszczeniach będzie to prawie niemożliwe dla jednego wentylatora. Używając dwóch naraz zaskoczy cię jak szybko temperatura potrafi spaść. Oczywiście użycie więcej niż jednego wentylatora w dużym pomieszczeniu może schłodzić je optymalnie, chyba że zamienimy je w tornado poprzez ich nieoptymalne ustawienie.
Jednym z optymalnych ustawień jest skierowanie jednego wentylatora przy oknie, aby wydmuchiwał powietrze z pomieszczenia a drugiego obok drzwi wejściowych z nadmuchem na środek pokoju, stworzymy wtedy naturalny przepływ powietrza. Innym sposobem jest ustawienie obu w rogach pokoju wraz z ustawieniem naprzemiennej oscylacji.

Utrzymanie niskiej temperatury może być prawdziwą sztuką, lecz gdy uzyskamy pożądany efekt życie stanie się bardziej komfortowe i mniej frustrujące. Już sam fakt iż wentylator kosztuje niebotycznie mniej niż instalowanie klimatyzacji pozwoli nam cieszyć się z dokonanego wyboru.

Komentarze

Чому не можна користуватись вентилятором, якщо температура в приміщенні + 32 ?
Napisz opinię