Promiennik Podczerwieni - Ogrzewanie ELektryczne Czy warto?

05/04/2022

Mimo panujących wciąż upałów warto pomyśleć nad nieuniknioną nadchodzącą zimą. Zwłaszcza gdy na rynku zaczynają pojawiać się urządzenia grzewcze, można by powiedzieć że ich pojawienie zbiega się z sezonem na grzyby. Trudno się temu dziwić gdyż poranki stają się już coraz chłodniejsze, a wysokie temperatury występują jedynie w pełnym słońcu. Czas zabezpieczyć się przed nadchodzącymi mrozami już dziś!

Przedstawimy państwu nowość na rynku grzewczym: Grzejnik Kwarcowy QH3000WT. Działa on na zasadzie podobnej do ciepła słonecznego, krótkofalowe podczerwone promieniowanie cieplne (całkowicie nieszkodliwe a nawet stosowane w lecznictwie) nagrzewa miejsca na które pada natychmiast po włączeniu grzejnika. Powierzchnie oświetlone nagrzewają się co prowadzi do podwyższenia temperatury w otoczeniu. Co ważne temperatura powietrza, oraz jego przepływ nie ma większego znaczenia.


Jak wydajny jest taki grzejnik?
Wzrost wydajności grzejnika Kwarcowego zwiększa się jeżeli porównamy go z innymi formami ogrzewania dużych pomieszczeń o znacznym współczynniku wentylacji.
- ogrzewanie punktowe dostarczane wydajnie bez strat dogrzewania obszarów nie wymagających tego,
- ciepło odczuwalne jest od razu po włączeniu, bez strat wynikających z dogrzewania całego pomieszczenia do odpowiedniej temperatury,
- mniejsze straty ciepła - temperatura powietrza może być niższa przy zachowaniu temperatury komfortowej,
- dzięki zastosowaniu ekranów cieplnych bezpośrednio za halogenami możemy bezpośrednio kierunkować ciepło, pokryte są aluminium które odbija 98% ciepła.


Czy to bezpieczne?
Pojęcie "krótkofalowe podczerwone promieniowanie cieplne" może budzić pewne obawy ze względu na tajemniczość oraz "promieniowanie". Musimy uświadomić sobie że promieniowanie podczerwone istnieje wokół nas od zawsze, każde obiekt czy organizm generujący temperaturę, emituje promieniowanie podczerwone, dotyczy to również ludzkiego ciała.
W przyrodzie istnieją różnego rodzaju promieniowania, jedne szkodliwe drugie całkowicie bezpieczne i właśnie do tych należy promieniowanie podczerwone generujące ciepło. Najlepszym przykładem mogą tu być lampy zdrowotne działające na takiej samej zasadzie lub sauny w których zamiast standardowego żaru wykorzystuje się właśnie lampy kwarcowe.


Porady jak najlepiej umiejscowić QH3000WT:
- reflektor powinien być skierowany tak aby strumień światła pokrył żądaną powierzchnię,
- należy upewnić się że w ogrzewanym pomieszczeniu nie występują niebezpieczny opary, mogące wywołać zapłon,
- grzejnik nie powinien ulegać dużemu zakurzeniu, drobiny kurzu mogą negatywnie wpłynąć na pracę grzejnika,
- powinien być umiejscowiony tak, aby nie wystąpiła możliwość bezpośredniego dotknięcia gorącej powierzchni.


Podsumowanie:
Jeżeli szukamy wydajnego źródła ciepła w trudnych do ogrzania miejscach, wynikających z dużego przepływu powietrza typu magazyny, kościoły, warsztaty, itp. To Grzejnik kwarcowy jest strzałem w dziesiątkę! niskie zużycie prądu, całkowicie zamieniane w ciepło na obszarze w którym jest kierowane. Możliwość załączenia dwóch mocy grzewczych 400W/800W pozwala na dostosowanie go do naszych potrzeb. Posiada zabezpieczenia przed przegrzaniem, oraz przewróceniem, a dzięki obudowie typu "cold touch" możemy go przenosić bez obawy o oparzenia.Zapisz

Komentarze

Postów nie znaleziono

Napisz opinię