10 Porad pomocnych w domu przy sprzątaniu i nie tylko!

05/04/2022

 

1. Czyszczenie chromowanych kranów, prysznica - aby skutecznie przywrócić blask zabrudzonym kranom wystarczy do ich umycia użyć pasty do zębów, nałożonej na wilgotną gąbkę.

2. Odświeżanie wnętrza mikrofalówki - Aby pozbyć się nieprzyjemnych zabrudzeń i zapachów z wnętrza mikrofali podgrzej szklankę z wodą i pokrojoną w plasterki cytryną, aż do momentu pojawienia się pary. Następnie pozwól aby szklanka pozostała tam na 15 minut, po czym zetrzyj wszystkie osady ze ścian.

3. Usuń brud z mebli ogrodowych - nie każdy mebel można czyścić środkiem czyszczącym wlewanym do myjki ciśnieniowej. Do delikatnych mebli zalecamy użycia roztworu płynu do mycia naczyń i ciepłej wody, którym myjemy meble ogrodowe, a następnie spłukujemy wodą - można z myjki ciśnieniowej.

4. Mycie deski do krojenia - obojętnie czy deska wykonana jest z drewna lub plastiku, wszystkie zabrudzenia z jedzenia usunie przekrojona cytryna! Wyciśnij z niej sok na powierzchnię deski, wetrzyj i pozostaw na 20 minut. Po zmyciu wodą deska będzie wolna od plam i będzie pachnieć świeżością.

5. Wypadł ci gdzieś na podłogę kolczyk, zapinka lub jakiś inny mały przedmiot i nie możesz go znaleźć? Nałóż na rurę od odkurzacza rajstopy, a następnie zabezpiecz je gumką. Teraz normalnie odkurz podłogę, lub obszar pod meblami, ciężkie przedmioty powinny zablokować się na materiale.

6. Gdy mamy problem z otwarciem niektórych opakowań, szczególnie tych zgrzewanych, użyj otwieracza do puszek aby je otworzyć i zapobiec skaleczeniu się.

7. Mycie lodówki i usuwanie zapachów - po opróżnieniu lodówki wyszoruj półki, szuflady i boki chłodziarki sodą, po czym zmyj czystą wodą. Aby utrwalić świeżość, umieść w lodówce naczynie z sodą, pochłonie brzydkie zapachy.

8. Kamień na bateriach łazienkowych - Bez trudu poradzi sobie z nim ocet lub cytryna.
Ocet- chusteczkę higieniczną lub papier toaletowy moczymy w occie, nakładamy na zakamieniałe miejsce, zostawiamy na 15-20 minut, po czym zdejmujemy i przecieramy gąbką.
Cytryna- plasterki cytryny nakładamy na zakamieniałe miejsce, zostawiamy na 15-20 minut, zdejmujemy, przecieramy gąbką

9. Jak najlepiej odkażać słoiki do zapraw? Użyj Czyścika parowego! Gorąca para skutecznie zabije wszystkie drobnoustroje pozostawiając nieszkodliwą wodę na ściankach słoika.

10. Ogień ze świeczki może być romantyczny, ale nie ma w nim nic przyjemnego gdy w szklanym pojemniku lub na stojaku znajduje się stopiony wosk. Aby pozbyć się go efektywnie umieść pojemnik w zamrażalniku na parę godzin. Gdy wosk zamarznie, skurczy się i gładko odejdzie od powierzchni.

Komentarze

Postów nie znaleziono

Napisz opinię